Domy z drewna – ekologicznie, zdrowo i w zgodzie z naturą

Dom z drewna to przede wszystkim zdrowy styl mieszkania. W tym budownictwie w dużym stopniu eliminuje się chemiczne produkty typu styropian, plastik, cement, tworzywo sztuczne, a zastępuje się produktami naturalnymi takimi jak drewno, wełna mineralna. Domy te powstają w bardzo krótkim czasie. Już po ok.3-4 miesiącach nadają się do zamieszkania. Powyżej prezentujemy poszczególne przekroje budowy domów z drewna.

Fundament

Tradycyjny betonowany lub układany z bloczków betonowych zakończony wieńcem żelbetowym z kotwami mocującymi podwalinę.

Ściana zewnętrzna

Drewno lite bądź klejone warstwowo, dodatkowo pionowy szkielet służący do ułożenia w nim wełny mineralnej, stanowi niezależną konstrukcję pod element wykończeniowy taki jak deska, kamień, płyta karton-gips, panel.

Ściana wewnętrzna

Najczęściej składa się z bala drewnianego struganego czterostronnie lub ze specjalnie układanego szkieletu drewnianego z belek pionowych i poziomych.

Strop

To grube belki stanowiące połączenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Stanowią również główny element w budowie poddasza użytkowego. Najczęściej są strugane i rzeźbione gdyż pełnią rolę dekoracyjną parteru oraz okapu.

Dach

Jednym z kluczowych etapów jest budowa solidnego dachu, gdyż to on daje ochronę całych dotychczasowych etapów budowy. Zbudowany z belek czterostronnie struganych, o odpowiednich dla rodzaju zabudowania przekrojach. Docieplenie – wełna mineralna. Pokrycie dachu zależy od gustu klienta. Dom z drewna ma równie mocną konstrukcję jak dom tradycyjnie murowany przez co można na nim zastosować ciężkie pokrycia typu dachówka ceramiczna czy betonowa. W ofercie pokryć mamy także blacho-dachówkę, blachę posypkową, gont drewniany, łupek kamienny.

Elementy końcowe

W skład wchodzą: podbitki, barierki, okiennice, rynny, wykończenia dachu, dwu lub trzykrotne malowanie całości domu.

Zobacz galerię zdjęć TECHNOLOGIA